Jak powiększyć penisa

Kompleks związany z rozmiarem penisa dotyczy mężczyzn w różnym wieku. Do klinik medycyny estetycznej co roku zgłasza się coraz więcej panów, marzących o korekcji długości bądź grubości swojego prącia. Problem braku akceptacji dotyczący tej sfery ciała ma wiele podłoży, lecz główną jest brak satysfakcji seksualnej partnerek. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym można liczyć na zadowalające efekty w kontekście powiększenia penisa. Niniejszy artykuł ma na celu wskazanie wszystkich dostępnych metod przyczyniających się do zmiany rozmiaru męskiego członka. 

Skąd bierze się kompleks małego penisa?

Przekonanie, iż wielkość własnego penisa odbiega od ogólnie przyjętej normy nazywany jest potocznie kompleksem małego penisa. Najczęściej dotyczy on nastolatków i młodych mężczyzn, którym zdarza się porównywać swoje członki z tymi dorosłych mężczyzn. W kontekście rozwoju kompleksu małego penisa niebagatelne znaczenie odgrywa również pornografia, często ukazująca wykreowaną ,,rzeczywistość” w zakresie długości i średnicy męskiego członka. Syndrom niezadowolenia z rozmiaru swojego penisa jest nie tylko przykry, ale także niebezpieczny, ponieważ w przyszłości może być źródłem obaw i fobii, a finalnie – przyczynić się do wystąpienia niepowodzeń w życiu intymnym oraz rozpadu związków. 

Kompleks małego penisa rodzi się głównie w głowach mężczyzn. Opinia kobiet nie jest jego bezpośrednią przyczyną, gdyż według badań przeprowadzonych w 2005 roku aż 70% ankietowanych pań nie wyraziło dezaprobaty związanej z wielkością członka swojego partnera. Jedynie 6% z nich wskazało wówczas, iż chciałyby, aby penis partnera był większy. Innym problemem wskazanym przez ankietowane był problem zbyt hojnego obdarzenia przez naturę, który jest powodem odczuwania przez nie bólu i dyskomfortu podczas stosunku seksualnego. Widać więc, że problem rozmiaru penisa jest dość złożony i wymaga nieco bardziej szczegółowej analizy.

Przeciętny rozmiar penisa 

Wielkość penisa jest analizowana przez specjalistów od lat 40. ubiegłego wieku. Według ustaleń amerykańskich badaczy, przeciętna długość penisa podczas erekcji to 16,5 cm. Te ustalenia nie są jednak identyczne współcześnie. Badania przeprowadzone w 2015 roku na łamach BritishJ ournal of Urology International objęły znacznie większe spektrum, aby wykazać konkretne wyniki. David Veale, brytyjski psychiatra koordynujący pomiary ustalił, iż średnia długość penisa we wzwodzie wynosi około 13 cm, zaś w stanie spoczynku – 9 cm. Średnia długości została ustalona na podstawie grupy badawczej 15 521 mężczyzn z całego świata, analizowanych w okresie 1985-2015. Dzięki liczności grupy badanych można więc wywnioskować, iż wykazane statystyki są miarodajne. 

Jak sprawdzić swój rozmiar penisa?

Aby samodzielnie dokonać poprawnego zmierzenia wszystkich parametrów penisa, należy wykonywać pomiar w pełnym wzwodzie. Dla uzyskania konkretniejszych wyników zaleca się również wykonanie pomiarów kilkukrotnie, ponieważ na niego ma wpływ wiele dodatkowych czynników. Na rozmiar penisa w danym momencie ma wpływ stopień podniecenia seksualnego, pora dnia, temperatura otoczenia oraz stopień wypełnienia ciał jamistych krwią. 

Długość prącia mierzy się w pozycji stojącej. Pomiar należy zacząć od podstawy prącia a skończyć na ujściu cewki moczowej. Obwód natomiast powinno mierzyć się w trzech miejscach: w okolicy rowka żołędzi, w podstawie oraz w środku trzonu. Gdy te dane zostaną ustalone należy wyciągnąć z nich średnią, celem otrzymania wyniku końcowego. 

Kliniczne sposoby na powiększenie penisa

Bez względu na wyniki badań, kompleks małego członka wciąż jest istotnym problemem wielu mężczyzn. Temat operacji powiększenia penisa jest więc wciąż bardzo popularny w męskim gronie. Pomimo jednoznacznego zdania seksuologów, iż to nie rozmiar członka a finezja w seksie jest kluczem do sukcesu – wielu panów posiada własną opinię na ten temat. Dłuższy członek jest dla nich atrybutem męskości, będący źródłem satysfakcji seksualnej partnerki oraz obiektem zazdrości innych mężczyzn. Z tego względu, kliniki medycyny estetycznej oferują panom nowoczesne techniki mające na celu powiększenie penisa. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej. 

Operacja wydłużająca penisa

Najbardziej oczywistą i dającą niemalże natychmiastowe efekty metodą jest operacja wydłużająca penisa. Głównym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż uzyskany efekt będzie stały. Dzięki operacji plastycznej prącia istnieje możliwość jego wydłużenia od 3 do 6 cm, w zależności od anatomicznych uwarunkowań pacjenta. Dzięki chirurgicznemu wydłużeniu penisa, mężczyzna zyskuje pewność siebie oraz znacznie poprawia się jego stopień samoakceptacji. 

Chirurgiczne wydłużanie członka to dwugodzinny zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Podczas operacji następuje poluzowanie więzadeł mocujących ciała jamiste do kości łonowej, dzięki czemu penis może wysunąć się bardziej na zewnątrz. Po zabiegu wymagana jest co najmniej 24-godzinna hospitalizacja. Ta operacja jest jednak przeprowadzana niezwykle rzadko, ze względu na kilka czynników. Jednym z nich jest długi okres rekonwalescencji, obejmujący średnio aż 8 tygodni, podczas których pacjent nie może współżyć. Dodatkowo, operacja niesie za sobą ryzyko wystąpienia komplikacji. Niepoprawnie przeprowadzona może przyczynić się do późniejszych zaburzeń erekcji. Według niektórych lekarzy operacja wydłużająca penisa nie przynosi również pewnych i satysfakcjonujących rezultatów. 

Powiększenie penisa tłuszczem lub kwasem hialuronowym

Kolejną, inwazyjną metodą powiększania długości i grubości członka jest wykorzystanie tkanki tłuszczowej pacjenta bądź kwasu hialuronowego. Zabiegi tego typu powstały dzięki wyparciu wcześniej stosowanej metody zwiększenia długości penisa za pomocą silikonu, który wśród niektórych pacjentów wiązał się z ryzykiem utraty czucia w członku oraz bliznowaceniem tkanki podskórnej. W przypadku użycia tłuszczu czy kwasu hialuronowego takie ryzyko nie występuje. Pierwszych efektów zabiegu, czyli wydłużenie penisa o 1-3 cm oraz jego pogrubienie o 2-5 cm, można spodziewać się po 2-3 tygodniach od jego zakończenia. Utrzymują się zwykle od 1,5 do 2 lat, a po tym czasie można powtórzyć zabieg. 

Zabieg powiększania penisa tłuszczem wiąże się z przeprowadzeniem liposukcji oraz preparacji uzyskanej tkanki tłuszczowej. Odpowiednio przygotowana, dzięki sterylnym i bezpiecznym metodom systemów separacyjnych zostaje zaimplementowana przy pomocy cienkich kaniuli. Podobnie dzieje się w przypadku wykorzystania kwasu hialuronowego – naturalnego komponentu, który ulega biodegradacji w organizmie bez skutków ubocznych. Korzystając z przygotowanej wcześniej substancji zabieg trwa dość krótko, gdyż od 30 do 40 minut. Powiększanie penisa penisa tłuszczem trwa natomiast około 100 minut, ze względu konieczność pobrania i przygotowania materiału do wprowadzenia. Po skończonym zabiegu pacjent pozostaje pod obserwacją lekarza przez 60 minut, po czym może wrócić do domu. 

Ekstendery powiększające penisa

Zabiegi w gabinetach kosmetycznych stanowią jedną z możliwych sposobów na powiększenie penisa. Wielu mężczyzn uważa je jednak za dość restrykcyjne i obawia się umówienia na wizytę do specjalisty. Z tego względu na rynku można znaleźć urządzenia przeznaczone do tego celu, które mają osiągnąć efekt dzięki jego rozciągnięciu. Ekstendery powinno się nosić przez kilka godzin dziennie – wówczas następuje rozciąganie tkanek penisa, jednak nie w takim stopniu, by jego użytkownik odczuwał dyskomfort. Na widoczne efekty pracy ekstendera należy jednak poczekać. Ta technika wymaga systematyczności i cierpliwości, ponieważ końcowy rezultat jest widoczny po około 6 miesiącach korzystania z urządzenia. Dzięki ekstenderom można osiągnąć członka o 2-3 cm dłuższego. 

Korzystanie z tego typu urządzeń wiąże się jednak z ryzykiem. Rozciąganie może doprowadzić do odczuwania bolesnych erekcji a także zaburzeń ukrwienia członka. Ponadto, brak badań traktujących o skuteczności tej metody powoduje, iż nie jest ona zbyt często wybierana przez mężczyzn chcących cieszyć się dłuższym i grubszym penisem.

Pompka do penisa

Wśród urządzeń mających za zadanie powiększyć penisa pojawia się także specjalna pompka przeznaczona do tego celu. Urządzenie ma formę przezroczystej, cylindrycznej tuby, którą nakłada się na członek. Część z nich można używać wyłącznie w wodzie lub w warunkach suchych, dlatego decydując się na zakup tego typu urządzenia warto wziąć to pod uwagę. Aby bezpiecznie korzystać z pompki do penisa należy nawilżyć członka lubrykantem lub olejkiem, celem uniknięcia podrażnienia skóry podczas zabiegu. Następnie należy umieścić penisa w cylindrze i pompować do niego powietrze według instrukcji dołączonej do pompki. Nakłada się ją na 30 minut przed stosunkiem.

Głównym zadaniem pompki do penisa jest stałe powiększenie ciał jamistych prącia dzięki systematycznemu ich pompowaniu. Podobnie jak w poprzedniej metodzie tak i tutaj jednak trudno o miarodajne wyniki badań naukowych, które mogłyby potwierdzić korzystne rezultaty stosowania. 

Tabletki i suplementy powiększające penisa

Jak już wiemy, zabieg w klinice medycyny estetycznej jest gwarantem osiągnięcia efektu powiększonego penisa. W przypadku urządzeń do tego przeznaczonych nie ma jednak takiej pewności. Rynek oferuje jednak więcej rozwiązań pozwalających na wydłużenie i pogrubienie członka. Jednym z nich są wszelkiej maści tabletki i suplementy cechujące się skutecznym działaniem w tym zakresie. Tabletki na powiększenie penisa charakteryzują się naturalnym składem, bogatym w komponenty wpływające w sposób wielopłaszczyznowy na ludzkie zdrowie. Przyjrzyjmy się najistotniejszym składnikom aktywnym obecnym w suplementach na powiększenie penisa.

Miłorząb japoński

Jeden z najstarszych gatunków drzew jest od lat wykorzystywany w medycynie Dalekiego Wschodu. Ekstrakt z miłorzębu japońskiego jest znany przede wszystkim ze swoich właściwości poprawiających pamięć oraz koordynacje. Znajduje jednak także rolę w procesie powiększania penisa, co wykazały niektóre badania naukowe. Sądzi się, iż wyciąg z miłorzębu japońskiego wpływa na zwiększenie przepływu krwi, a więc sprawdzi się doskonale u mężczyzn o słabym krążeniu. Ponadto, ekstrakt z tego drzewa pomaga łagodzić zaburzenia seksualne oraz efekty uboczne środków przeciwdepresyjnych. Miłorząb japoński występuje więc w wielu tabletkach powiększających penisa, gdzie pełni rolę głównego składnika aktywnego. 

Żeń-szeń

Żeń-szeń od dawna stanowi naturalny składnik, który skutecznie pomaga w problemach z erekcją. Roślina wykazuje bowiem właściwości kojące, uspokajające oraz łagodzące stres, który jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za zaburzenia wzwodu. Do głównych cech żeń-szenia należy zaliczyć jego wpływ na ulepszenie krążenia krwi, ruchliwości plemników, a także zwiększenia ich liczby występującej w nasieniu. Istotną informacją jest też to, że ta roślina jest naturalnym afrodyzjakiem, wykorzystywanym od wielu lat do likwidowania problemów z erekcją. 

Palma sabałowa

Roślina naturalnie występująca w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych wykazuje kompleksowe działanie w obrębie dróg moczowych. Owoce palmy sabałowej łagodzą stany zapalne, zwiększają przepływ moczu a także rozluźniają skurcze mięśni. Stanowią także sposób na podnoszenie libido, znany od lat wśród rdzennych Amerykanów. Choć przede wszystkim roślinę stosuje się do leczenia chorób układu moczowego i pęcherza, znajduje również zastosowanie jak jeden z głównych składników tabletek na potencje i powiększenie penisa. 

Głóg

Działanie kwiatów i owoców głogu są znane medycynie już od XIX wieku, gdyż już wtedy ustalono ich pozytywny wpływ na leczenie problemów z oddychaniem, chorób krążenia a także serca. Jest źródłem wielu mikroelementów potrzebnych do codziennego funkcjonowania organizmu, takich jak aminy, fitosterole, garbniki czy też witamina C i B. Umieszczenie głogu w składzie preparatu na powiększenie penisa ma więc ogromne znaczenie, gdyż ekstrakt z kwiatów tej rośliny zwiększa między innymi dopływ krwi do naczyń krwionośnych. Ponadto, zawarte w roślinie procyjanidy powodują obniżenie ciśnienia tętniczego. Głóg jest więc niezbędnym składnikiem suplementów zwiększających długość członka. 

Wybór odpowiednich tabletek na powiększenie penisa może przysporzyć nieco trudności. W przypadku zainteresowania tą tematyką warto dokonać szczegółowej analizy bezpiecznych preparatów dostępnych na rynku. 

Ćwiczenia powiększające penisa

Pod koniec artykułu warto także wspomnieć o domowych sposobach na powiększanie penisa. Jedną z najpopularniejszych są ćwiczenia bijące rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych, zwane przez ich użytkowników jelqingiem. Według niektórych, stosowanie tej techniki jest w stanie przynieść oczekiwane rezultaty po około roku jej regularnego praktykowania po 40 minut.

Jelqing przypomina nieco masturbacje, lecz w rzeczywistości nią nie jest. Mężczyzna podczas ćwiczenia powinien mocno objąć ręką podstawę członka i przesuwać ją w kierunku żołędzi. Dzięki sile ruchu penis powinien nabrzmieć w wyniku jego ukrwienia. Jelqing powinno wykonywać się przez 2-3 dni, a następnie zrobić jednodniową przerwę, aby nie nadwyrężyć członka i nie narazić go na podrażnienia.

Najczęściej zadawane pytania o powiększaniu penisa

Ile kosztuje operacja powiększania penisa?

Ceny przeprowadzenia operacji powiększenia penisa różnią się w zależności od położenia geograficznego. W przypadku metody wstrzyknięcia tłuszczu lub kwasu hialuronowego koszt zabiegu jest związany z ilością wykorzystanego preparatu (20 do 60 ml). Cena wykonania zabiegu powiększenia penisa w Warszawie wynosi 4-5 tysiąca złotych, zaś w Łodzi od 2,5-4 tysięcy. 

Czy powiększanie penisa boli?

Nie. Zabieg powiększania penisa jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie powoduje uczucia bólu. Część pacjentów może jednak odczuwać dolegliwości związane z późniejszym obrzękiem. Jego pojawienie się nie jest niczym niepokojącym i ustępuje po kilku dniach od zakończenia zabiegu.

Jak działają tabletki na powiększenie penisa?

Preparaty powiększające penisa mają za zadanie przywrócić równowagę hormonalną oraz wzmagać produkcję androgenów – męskich hormonów płciowych. Im mężczyzna jest starszy tym mniej naturalnie produkuje tego związku, co może odbijać się na jakości życia seksualnego. Tabletki zawierają ziołowe ekstrakty i olejki mające za zadanie poprawić krążenie, a także usprawnić procesy metaboliczne, mające ogromne znaczenie w kontekście osiągania erekcji. 

Czy istnieje więcej ćwiczeń powiększających penisa?

Oprócz jelqingu istnieją inne ćwiczenia, dzięki którym można stymulować członka do powiększania. Jednym z najpopularniejszych jest tzw. zsuwanie pierścienia lub dojenie. Polega na ułożeniu z palców pierścienia tak, by palec wskazujący stykał się z kciukiem. Następnie należy zacisnąć palce na nasadzie członka, dzięki czemu powinien być w stanie delikatnej erekcji. Szczelny pierścień należy przesuwać ku górze. Trening penisa powinien trwać około 30 minut dziennie. Należy kontrolować stopień swojego pobudzenia podczas wykonywania ćwiczenia i przerwać, jeśli jest ono zbyt wysokie. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Member XXL: Buy 3 Items and Get 3 Free!
This is default text for notification bar